Výrobcovia
 
Online chat
 
Nákupný košík
0 položiek
 
Najpredávanejšie
GLAUBEROVA SOĽ GLAUBEROVA SOĽ
2,00€
 

Amalgámové plomby 2/2

 

Cesnak medvedí je 3 až 4 krát účinnejší ako cesnak, pôsobí preventívne proti chorobám srdca a krvného obehu, rakovine, posilňuje tráviace funkcie a môžeme ho nasadiť proti parazitom a iným pôvodcom. Cesnak medvedí i chlorella môžu ale vyňať ortuť len z tkanivových väzieb.
Koriander
Jedine vňať koriandra má podľa doterajších znalostí efektívne detoxikačné účinky na ortuť z úložiska v bunkách a v nervovej sústave.
Účinná je jedine čerstvá vňať, ktorá pochádza z ekologického pestovania, aby ďalej nepašovala do tela jedy. Detoxikačná substancia je zrejme ľahko prchavá aromatická látka, ktorá sa rýchlo dostáva do mozgu a otvára iónové kanáliky v nervových bunkách. Ortuť, ktorá je viazaná na bunky, môže byť teraz transportovaná von za predpokladu, že tu je koncentračný spád, tzn., Že tu je viac ortuti vo vnútri buniek ako vonku vo väzivovom tkanive. To je tiež dôvod, prečo musí byť najprv uvoľnená ortuť z väzivového tkaniva pomocou chlorelly a cesnaku medvedieho, skôr než sa vyťahuje z buniek. Dôležité: pretože koriander v najkratšej dobe posunie veľa ortuti do väzivového tkaniva, môže dôjsť pri predávkovaní k silným prejavom otravy. Preto sa musí pri použití koriandra použiť vždy súčasne chlorella a cesnak medvedí. Potom môže byť získaným ťažký kov "vyzdvihnutý" z väzivového tkaniva a vylúčený. Koriander nesmie byť nikdy použitý za existencie amalgámových plomb, pretože by telo ortuť roznieslo, sem a tam a telo by potom vykazovalo silné symptómy otravy.
Viac ako polovica pacientov s chorobami z amalgámu môže s dostatočným príjmom koriandra začať až po pol až jednom roku po vyvedení ortuti pomocou cesnaku medvedieho / chlorelly.

Zhrnutie
Existujú teda účinné metódy, ktoré pomôžu zvíťaziť nad chorobami spôsobenými amalgámom, pri ktorých sa ortuť v prvom kroku vyviaže z väzivového tkaniva av druhom kroku z buniek a nervov. Najskôr by mali byť všetky amalgámové plomby odstránené z ústnej dutiny pri dodržaní ochranných opatrení.
Bohužiaľ je to zdĺhavá záležitosť, veľmi sa ale oplatí, pretože pomôže získať znova vaše zdravie a radosť zo života. Dr Mutter vo svojej knihe zverejnil mnoho povzbudzujúcich úspešných správ.

Vyvedenie ortuti (amalgámu) z tela - Návody
Z najrôznejších zdrojov sme zostavili praktický program na vyvedenie ortuti z tela. Vyskúšali sme, ako tieto metódy a postupy pripraviť tak, aby ste mali v ruke vodítko, ako si poradiť s účinkami a zaťažením touto jedovatú látkou. K tomu, aby sme sa zbavili ortuti nazbierané v tele, existujú rôzne postupy:


Prirodzené samoliečiace sily tela
Ak je organizmus dobre zásobený minerálmi a antioxidačnými vitamínmi - eventuálne posilnený potravinovými doplnkami - môže v obmedzenej miere vylučovať z väzivového tkaniva dokonca aj ťažké kovy sám. Ak prijmeme potravou dostatok aminokyselín obsahujúcich síru (metionín a cysteín v brokolici, ružičkovom keli, špenáte, hrášku ...) a aminokyseliny glycín a glutamín (v strukovinách, vajciach, slnečnicových semienkach, mliečnych výrobkoch, rybách, jahňacom mäse, hydine ...) môže z toho za pomoci vitamínu B6 vytvoriť svoj vlastný dôležitý okysličovadiel glutatión. To pomôže medzi iným zmenšiť jedovaté účinky ťažkých kovov ako olovo, kadmium a ortuť. Dostatočná prítomnosť selénu, zinku a horčíka umožní optimálne pôsobenie glutatiónu na detoxikáciu.
(Tieto dáta bola prevzaté z "Burgersteinovej príručky výživných látok", nakladateľstvo Haug)
Detoxikačné mechanizmy, ktoré sú telu vlastné, sú úspešné ale väčšinou len u ortuti vo väzivovom tkanive. Ak je uložená v bunkách, najmä v bunkách mozgu a nervov, zostáva tam naširoko doživotne uložená a môže rozvíjať svoje jedovaté pôsobenie. Evolúcia nemala zatiaľ dostatok času, aby pre tieto moderné jedy vyvinula nejaký vlastný detoxikačný mechanizmus.

Detoxikácia buniek - postup podľa Dr Mutter
Dr Klinghardt teraz vyvinul metódu, ako sa dá ortuť z buniek opäť zmobilizovať a tým sa stať schopnou vylúčenia. Nasledujúci návod je podaný z knihy Dr Mutter "Amalgám - riziko pre ľudstvo", nakladateľstvo fit pre život, v skrátenej forme. Oplatí sa prečítať si túto knihu a je doporučované vykonávať túto vylučovaciu terapiu spoločne s nejakým v tomto odbore vyškoleným terapeutom, aby mohol kontrolovať úspešnosť a eventuálne aby zachytil detoxikačné reakcie.

Najskôr je nutné vybrať Vaše plomby
Prvý krok detoxikácie spočíva v tom, že si necháte odstrániť všetky amalgámové plomby z úst pri zabezpečení ochranných opatrení a necháte si ich nahradiť materiálmi, ktoré telo znáša, pričom sa to dá vytestovat (kineziologický alebo pomocou elektroakupunktúry podľa Volla).
Počas tejto doby sa už môže brať chlorella a cesnak medvedí (čerstvý, ako tinktúra alebo ako pesto), aby sa uvoľnila ortuť z väzivových tkanív a mohla byť transportovaná.
Počas tejto doby beriete 2 až 4 g chlorelly denne dohromady s 30 až 50 kvapkami tinktúry cesnaku medvedieho (alebo 3 až 6 lyžíc pesta z cesnaku medvedieho), najlepšie rozdelené na 2 až 3 dávky k hlavným jedlám a s dostatočným množstvom vody. Cesnak medvedí obsahuje väzby so sírou, ktoré naviažu ortuť do krvi a môžu ju vylúčiť cez obličky.

Po odstránení plomb:
Aj po odstránení plomb sa vo väzivovom tkanive nachádza veľa ortuti a tam musí byť najskôr vylúčená, skôr než sa môže odstrániť z buniek, preto sa ďalej detoxikuje pomocou chlorelly a cesnaku medvedieho.
Postup: Začína sa s 2 až 4 chlorelly denne a pomaly sa zvyšuje až k dávke, ktorú znesieme (to znamená, že ak riasa mobilizuje príliš veľa ťažkých kovov, môže sa to prejaviť ako napr. závrat, nevoľnosť, pálenie záhy, hnačka, bolesti hlavy, únava, Chrípke podobné ťažkosti, nadúvanie, depresívne nálady atď.). Túto dávku berieme 1 týždeň, rozdelíme si ju najlepšie na 2 až 3 porcie za deň a berieme tesne pred jedlom alebo 30 minút pred hlavným jedlom, pijeme k tomu veľa vody.
9. a 10. deň: zvýšenie príjmu chlorelly až na 10-násobok dávky, ktorú znesieme. Počas týchto 10 dní sa denne berie 30 až 50 kvapiek tinktúry cesnaku medvedieho. 11. a 12. deň vložíme pauzu v príjme.
Potom sa začína opäť s pôvodnou dávkou, ktorú znesieme.
Táto liečba s premenlivým dávkovaním sa osvedčila, pretože sa tak pri minimálnych vedľajších účinkoch môže vylúčiť dostatok ortuti.
Empirické pravidlo: čím nižšia je znesiteľná dávka (eventuálne len 1 tableta riasy), tým plnšie ortuť väzí vo väzivovom tkanive.

Potom, čo je väzivové tkanivo zbavené jedu:
Vňať koriandra smie byť pridaná až keď je väzivové tkanivo zbavené ťažkého kovu. Účinná je len čerstvá bylina koriandra alebo tinktúra z čerstvej rastliny, nie vysušená rastlina alebo semená koriandra. Účinná je zrejme ľahko prchavá, aromatická látka rozpustná v tukoch, ktorá prekoná závoru krvi a mozgu. V mozgu otvorí iónové kanáliky v membránach nervov, takže teraz sa môže ortuť viazaná v bunke transportovať von. To však funguje len vtedy, ak je vnútri viac ťažkých kovov ako mimo bunky. Preto musí najprv chlorella s cesnakom medvedím detoxikovať väzivové tkanivo, skôr ako môže byť predložená vňať koriandra.

Správne zaobchádzanie s koriandrom
Koriander je veľmi účinný a môže v krátkom čase posunúť veľa ortuti do väzivového tkaniva. Preto môže pri predávkovaní dôjsť k prejavom otravy. Nikdy sa nesmie podávať samotný, ale stále s cesnakom medvedím a Chlorellou, aby ortuť, ktorá je uvoľnená z buniek do väzivové tkanivá, mohla byť "vyzdvihnutá" a vylúčená. Nikdy nesmie byť nasadený, ak máme ešte plomby, inak bude organizmus silne zaťažený sem a tam posuvanými kovmi v centrálnom nervovom systéme so zodpovedajúcimi symptómami. Najlepšie je brať koriander iba po vytestování doktorom alebo praktizujúcim terapeutom a po jeho odporúčaní.
Dávkovanie: začať s 5 kvapkami tinktúry koriandra 1 - 3krát denne. Ak by sa neobjavili žiadne symptómy ťažkých kovov (bolesti hlavy a chrbta, depresie atď), môžeme pomaly zvyšovať - cez najprv 3krát denne 10 kvapiek až k 3krát 30 kvapiek. Kvapky nakvapkať na jazyk a podržať v ústach tak dlho, ako je to možné, skôr než ich prehltneme. Zapijeme hojne vodou, pretože koriander zvyšuje sekréciu žalúdočnej kyseliny.


Opatrenia na posilnenie
Tinktúru si môžeme natrieť na kĺby rúk i nôh a docielime tak často dokonca lepšie výsledky.
Doktor Omura objavil, že pomocou akupresúrnych masáží môže byť príjem koriandra do mozgu silne posilnený: dve minúty silne masírovať bruškami palcov celej vnútornej, vonkajšej a zadnej strany horného článku prostredníkov priamo po príjme.
Súčasný príjem kyseliny askorbovej (vitamín C) ruší účinok koriandra, súčasne prijímaná strava bohatá na bielkoviny zosilňuje oproti tomu silu koriandra.
Gravidita: pozor: žiadne terapie k vyvádzaniu škodlivín z tela, koriander môže viesť ku kontrakciám maternice.
Potiaľ výpovede dr. Mutter z knihy: Amalgám - riziko pre ľudstvo, Dr med. Joachim Mutter
 
________________________________________
 
Vyčistenie tela podľa pani dr. Schreiber
Pani dr. Schreiber udáva vo svojom zverejnení "Amalgám a jeho následky" - tiež s odkazom na skúsenosti dr. Klinghardta - tieto postupy:
Detoxikácie väzivového tkaniva:
Použitie: 2 až 3krát denne asi 10 kvapiek tinktúry cesnaku medvedieho po dobu 2 týždňov, k tomu súčasne 3krát denne po 2 až 3 kapsuliach riasy chlorelly, každá asi 250 mg.
9. a 10. deň: 10 kapsúl riasy, aby sme zahájili vylučovanie množstvo ortuti, ktorá sa bohato dostavila do čreva. 11. a 12. deň: prestávka vo vylučovaní - neberieme riasu. V tejto fáze detoxikácie väzivové tkanivá neužívajú žiadny koriander.
Detoxikácie buniek:
Najskôr po prvých 2 týždňoch vývode z väzivového tkaniva (najlepšie po vytestování), aby nebolo kvôli potrebnému koncentračnému spádu príliš veľa ortuti vo väzivovom tkanive.
Fázy detoxikácie buniek sa líši od detoxikácie väzivové tkanivá iba dodatočným príjmom tinktúry z koriandra:
Použitie: 2krát denne až 10 kvapiek tinktúry koriandra, 2 až 3krát denne 10 kvapiek tinktúry z cesnaku medvedieho, 3krát denne 2 až 3 kapsule riasy chlorelly, každá asi po 250 mg. 10.deň sa zvýši dávka riasy chlorelly na 2 až 3krát po 10 kapsulách. 11. a 12. deň je prestávka v detoxikáciu a branie riasy.
Optimálna: nechajte sa vytestovat
Optimálne by bolo, keby ste túto kúru mohli vykonávať za asistencie skúseného terapeuta, ktorý by vám stál pri ruke s pravidelnými testami.
<!--[if gte mso 9]>

Pokračovať